HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

HORÚČAVY: Vo Francúzsku padol teplotný rekord, 44,3 stupňov Celzia

The Local France

Francúzsko zaznamenalo v piatok vôbec najvyššiu dosiaľ nameranú teplotu 44,3 stupňa Celzia. Informovala o tom štátna meteorologická služba Météo-France, z ktorej vyhlásenia citovali agentúry AFP a DPA.

Najvyššiu teplotu namerali v meste Carpentras neďaleko Avignonu. Météo-France varovala, že nový teplotný rekord je zatiaľ predbežný a v aktuálnej vlne horúčav môže byť porazený. Nový rekord prekonal predošlé teplotné maximum, 44,1 stupňa Celzia, ktoré zaznamenali počas extrémnych horúčav v auguste 2003 na dvoch miestach – v mestečku Conqueyrac a obci Saint-Christol-les-Ales.

Poliačik zrejme končí v Rade Európy. Podľa Danka „poškodil dobré meno Slovenska“

Francúzska štátna meteorologická služba vôbec po prvý raz v súvislosti s horúčavami vyhlásila vo štvrtok výstrahu najvyššieho stupňa platnú pre štyri departmány na juhu krajiny vrátane miest Marseille, Nimes, Montpellier a Avignon. Pre výstrahu je vonku zakázané športovať a zatvorené sú aj mnohé školy.

Výstrahy nižšieho stupňa platia aj pre zvyšnú väčšinu Francúzska, pričom v celej krajine je zatvorených približne 4000 škôl.

V dôsledku letných horúčav z roku 2003 prišlo vo Francúzsku o život zhruba 15.000 ľudí.

Hrozivá nehoda sanitky, ktorá prevážala novorodenca v Petržalke

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info