HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Facebook nenašiel dôkaz ruského zásahu počas brexitu, píše CNBC

TASR

Neexistuje žiadny dôkaz, že by Moskva začala kampaň na Facebooku, aby ovplyvnila výsledok hlasovania o vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ, uviedol viceprezident spoločnosti Facebook Nick Clegg.

Podľa Clegga britský euroskepticizmus nemožno vysvetliť iba dopadom sociálnych sietí, uviedla na svojich internetových stránkach televízia CNBC.

Neexistuje „absolútne žiadny dôkaz“, že sa v roku 2016 Rusko snažilo ovplyvniť výsledok referenda o Brexite pomocou Facebooku, vyhlásil viceprezident pre medzinárodné vzťahy a public relations Nick Clegg.

Clegg povedal, že spoločnosť vykonala dve analýzy, aby zistila, či došlo k cudzím zásahom, pričom boli podľa CNBC použité rovnaké metódy, pomocou ktorých hľadali „možné aktivity Ruska“ počas prezidentských volieb v roku 2016 v Spojených štátoch.

Viceprezident Facebooku tiež odmietol tvrdenie, že za Brexit niesla vinu Cambridge Analytica, uviedla CNBC.

DANKO SPÔSOBIL MEDZINÁRODNÚ BLAMÁŽ: Lukašenko je z jeho pozvania „rozhorčený“

„Obávam sa, že korene britského euroskepticizmu idú veľmi, veľmi hlboko,“ citovala publikácia Clegga. „A úprimne povedané, posledných 40 rokov tu bol oveľa silnejší ako vplyv tradičných médií a nie nových platforiem.“

CNBC pripomenula, že pred svojou kariérou vo Facebooku viedol Nick Clegg britskú stranu liberálnych demokratov a zároveň pôsobil ako podpredseda vlády. O Cleggovi je známe, že je proti britskému vystúpeniu z Európskej únie, informoval článok.

Moskva vyhlasuje, že do referenda k Brexitu nezasahovala. „Vláda Spojeného kráľovstva tiež nevidí žiadne dôkazy o tom, že zahraniční hráči, ako je Rusko, „dokázali ovplyvniť britský demokratický proces“,“ napísala CNBC.

VIEME ČÍSLA: Najviac na kampaň pred eurovoľbami minul Smer-SD, najmenej Progresívci

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info