HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

HORÚČAVY: V pondelok skolabovalo z tepla až 78 ľudí!

www.155.sk

V pondelok 24. 6. skolabovalo z tepla 78 pacientov. Najviac – zhodne po 14 pacientov v Košickom a v Trnavskom kraji. Najmenej pacientov – štyria mali zdravotné ťažkosti v dôsledku horúčav v Nitrianskom kraji. TASR o tom informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby OSZZS SR Alena Krčová.

Záchranári opätovne apelujú na ľudí, aby dbali na prevenciu. V čase obeda, od 11.00 do 15.00 h, sa treba zdržiavať v interiéri a dodržiavať dostatočný pitný režim. Vysoké teploty predstavujú záťaž pre každý organizmus, najohrozenejšie sú však deti, seniori a chronickí pacienti.

„Ak sa už nevyhneme pobytu vonku, netreba zabudnúť na vhodnú pokrývku hlavy a ľahký odev. Tekutiny treba dopĺňať priebežne, počas celého dňa a nečakať na pocit smädu,“ povedala Krčová. Podľa záchranárov je najlepšie piť čistú vodu, minerálne vody, zriedené ovocné a zeleninové šťavy. Kávu treba piť s mierou a alkoholu je vhodné sa úplne vyhnúť, pretože rozširuje cievy.

NRSR: Opozícia má výhrady k zvyšovaniu rodičovského príspevku, ako navrhuje Smer

„Ak sa aj napriek prevencii vyskytnú zdravotné ťažkosti v dôsledku prehriatia, pacienta ochladzujeme a podávame mu tekutiny po malých dúškoch,“ informovali záchranári. V prípade zhoršenia zdravotného stavu treba kontaktovať tiesňovú linku 155 a operátor poradí, ako ďalej postupovať.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info