fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

PARLAMENT: Diskusia je minimálna, rokovanie napreduje rýchlejšie než obvykle

tasr

Pondelňajšia diskusia v parlamente o návrhoch zákonov napreduje pomerne rýchlo. V pléne zväčša vystupujú len predkladatelia jednotlivých noviel a zopár opozičných poslancov. S minimálnou diskusiou poloprázdne plénum pritom prerokovalo aj niektoré koaličné novely, ktoré sú súčasťou sociálneho balíčka.

Od rána parlament prerokoval zhruba 10 noviel. Napríklad všetky opatrenia koaličnej strany SNS, ktorými chce znížiť niektoré dane, ako napríklad daň z pridanej hodnoty, či daň z príjmu právnických osôb. Okrem toho navrhuje zrušiť koncesionárske poplatky, či upraviť podmienky poskytovania stimulov na výskum a vývoj.

Spomedzi poslancov sa do diskusie zapája okrem predkladateľov len zopár opozičných zákonodarcov. Bez diskusie bol napríklad prerokovaný aj koaličný návrh novely o sociálnej práci, či o nelegálnej práci.

Z PARLAMENTU: Opozícia kritizuje športové poukazy, SNS chce „zdravú generáciu“

Väčšia diskusia bola len k návrhu na zavedenie dobrovoľných športových poukazov, či k zrušeniu koncesionárskych poplatkov pre dôchodcov a ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi, alebo k zvýšeniu nezdaniteľnej časti základu dane z dielne koaličného Mosta-Híd.

Plénum je zväčša celý deň poloprázdne. V pondelky totiž parlament zvyčajne nerokuje. Hlasovať o prerokovaných bodoch budú poslanci až v utorok o 11. hodine a 17. hodine popoludní.

UŽ TO VRIE: Truban a Beblavý sa stretli s Kiskom, na leto plánujú programové priority

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info