Turisti v Bratislave? Sú tu dva-tri dni, potom idú do Viedne či Budapešti
23 | 06 | 2019 I TASR

Turisti prídu do Bratislavy na dva alebo tri dni, chcú ju spoznať a potom využiť jej blízkosť s Budapešťou a Viedňou a navštíviť aj tieto mestá. Povedal to pre TASR prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr Roman Berkes.


"Vidím výhodu v tom, že objavili Bratislavu aj preto, že je blízko dvoch metropol, ktoré sú cieľovou destináciou pre mnohých záujemcov. A bude už len na nás, ako ich dokážeme primať, aby v budúcnosti strávili dlhý čas v našom hlavnom meste," konštatoval Berkes s tým, že by mohlo ísť o budovanie rôznych atrakcií, ktoré by oslovili dovolenkárov. V súvislosti s organizovaním svetového šampionátu v ľadovom hokeji tento rok v Bratislave a Košiciach uviedol, že cestovné kancelárie takéto podujatia vítajú a sú vždy prínosom.

Veľmi zaujímavé sú podľa neho pre turistov Vysoké a Nízke Tatry, priaznivcov si získava aj historické mesto Banská Štiavnica a jej okolie, cestovnému ruchu pomáha budovanie cyklotrás aj organizovanie vínnych ciest. "Ľudia, ktorí takéto atrakcie vyhľadávajú, vedia presne, čo môžu očakávať a radi kombinujú. Keď sa túlajú po vínnych pivniciach na Morave a prídu potom na Slovensko, je to o inom, ale stále je to ten istý segment," uzavrel Berkes.

KAUZA RYBANIČ: O odvolaní Rajtárovho asistenta by sa malo rozhodnúť v utorok
Krajský súd v Bratislave by mal v utorok na svojom verejnom zasadnutí rozhodnúť o odvolaní Filipa R., asistenta poslanca Národnej rady SR Jozefa Rajtára, voči minuloročnému rozsudku Okresného súdu Bratislava V. Čítať ďalej
23 | 06 | 2019 | TASR