HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

ZAJTRA TO BUDE PESTRÉ: V sobotu sa uskutočnia snemy strán Most-Híd, KDH, SaS a SNS

Slovenská národná strana vyzýva prezidentku na čo najskoršie vyhlásenie referenda o predčasných voľbách. Ilustračné foto, tasr

Na sobotu 21. júna 2019 sa štyri strany – Most-Híd, Sloboda a Solidarita, Slovenská národná strana a KDH – rozhodli usporiadať stranícke udalosti. Hlavnými témami budú určite voľby do NR SR či hodnotenie výsledkov eurovolieb, či ešte prezidentských volieb.

Most-Híd má na pláne Republikovú radu, ktorá sa má konať v Bratislave. Témou by malo byť zhodnotenie volieb do Európskeho parlamentu, či príprava na nachádzajúce voľby do Národnej rady. Hlavným dôvodom sú najskôr výsledky prieskumov voličských preferencii, ktoré odhaľujú, že Most sa pohybuje okolo piatich percent. Pre stranu by bol vyhadzov z parlamentu najskôr fatálny.

AKTUALITA: Bugár ponúkol funkciu predsedu, predsedníctvo Mostu to odmietlo

KDH na čele s Alojzom Hlinom čaká celoslovenská Rada. Miesto udalosti je Liptovský Ján.

KDH sa musí spoľahnúť na Ústavný súd, Štátna volebná komisia ich „odpinkla“

Sloboda a Solidarita má aj dôvod na oslavu – v sobotu majú totiž výročný kongres k 10 rokom od svojho vzniku, no najhorúcejšou témou bude zrejme kampaň do parlamentných volieb. Kongres sa bude konať taktiež v Bratislave.

Europoslanci za SaS budú členmi frakcie ECR. Tí sú označovaní za euroskeptikov

Slovenská národná strana bude mať svoj 26. snem, ktorý sa bude konať vo Zvolene. O ňom sme už bližšie informovali v dnešnom článku:

SNS TIAHNE DO BOJA: Na víkendovom sneme zhodnotí voľby, Hrnko presadzuje viac výjazdov do regiónov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info