HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

TRAGÉDIA: Poľská turistka spadla v Slovenskom raji z výhľadu, zraneniam namieste podľahla

facebook

 68-ročná turistka z Poľska ešte ráno netušila, že jej dnešný výlet na Slovensku bude tým posledným. Nešťastnou náhodou sa pošmykla na Tomášovskom výhľade v Slovenskom raji.

O situácii informoval ako prvý portál noviny.sk. Ten napísal, že turistka mala namieste podľahnúť zraneniam. Podľa svedkov sa mala Poľka potknúť, celé sa to malo stať okolo desiatej hodiny doobeda. Na mieste momentálne prebieha záchranná akcia.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová uviedla, že išlo o staršiu dámu. „Polícia v tejto chvíli udalosť na mieste dokumentuje, čaká sa na príchod obhliadajúceho lekára. Nateraz bližšie informácie k prípadu nie je možné poskytnúť,“ povedala pre noviny.sk.

VÝROČIE TRIANONSKEJ ZMLUVY: Rezort diplomacie odkazuje, nech sa neotvárajú „staré rany“

K situácii sa vyjadrila aj Horská záchranná služba, ktorá o tragickom nešťastí informovala na svojej stránke na Facebooku.

„Dňa 21. 6. 2019 v dopoludňajších hodinách prijalo Operačné stredisko tiesňového volania HZS žiadosť o pomoc z Tomášovského výhľadu v Slovenskom raji, odkiaľ spadla turistka poľskej národnosti. Svedkovia nehody uviedli, že s ňou nemajú zvukový ani vizuálny kontakt. Vzhľadom na predpoklad vážnych poranení bola okamžite požiadaná o súčinnosť posádka VZZS z Popradu a do terénu odišli horskí záchranári. Po príchode na miesto pádu zistili, že 68 – ročná žena utrpela poranenia nezlučiteľné so životom. Telesné pozostatky turistky boli nabalené a transportované na Čingov, kde boli odovzdané obhliadajúcemu lekárovi a príslušníkom PZ SR,“ napísala horská služba na sociálnej sieti.

ZLATO IDE HORE: Jeho cena stále rastie, aktuálne sa pohybuje najvyššie za takmer 6 rokov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info