HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

VIEME MEDZI PRVÝMI: Poslanca ukrajinského parlamentu našli mŕtveho s prestrelenou hlavou

Dmytro Tymčuk
Dmytro Tymčuk / 112 UA

Ukrajinského poslanca z frakcie Národného frontu a koordinátora „Informačného odporu“, Dmytra Tymčuka dnes našli zastreleného v jeho kyjevskom byte.  Úrady ešte určujú, či ide o vraždu, samovraždu alebo nehodu. Tymčuk nebol, podľa šéfa národnej polície Serheja Kňazeva, v byte sám.

„Manželka poslanca Tymčuka zavolala o pomoc sanitku a políciu. Na tiesňovej linke uviedla, že jej manžel doma čistil zbraň a utrpel smrteľné zranenie. Dmytro Tymčuk však zomrel ešte pred príchodom sanitky“. Vyšetrovacia skupina na tragédii však ešte stále pracuje.

„Je to veľká strata pre Ukrajinu a je to veľká strata aj pre frakciu Národného frontu. Bol to skutočne čestný, úprimný a dobrý človek, ktorý urobil veľa pre záujmy Ukrajiny v sektore obrany, bezpečnosti a spravodajstva,“ vyjadrujú sa k tragédii jeho stranícky kolegovia.

Dmytro Tymčuk sa narodil 27. júna 1972 v ruskej Čite. Pôsobil ako vojenský novinár a podplukovník. Koordinoval skupinu „Informačného odporu“, viedol „Centrum vojenského a politického výskumu“ MVO. Bol poslancom parlamentu a člen frakcie Národného frontu.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info