HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

NEHODA: V okrese Rožňava prišiel o život 28-ročný motocyklista

tasr

Pri dopravnej nehode v okrese Rožňava prišiel o život 28-ročný motocyklista. Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová, k zrážke došlo v pondelok popoludní. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

„Podľa doterajších zistení mal muž z Rožňavského okresu so svojím motocyklom predchádzať vozidlá na mieste, kde je to zakázané dopravnou značkou a náhle vojsť do jazdnej dráhy 43-ročnému vodičovi smerujúcemu s vozidlom Ford Galaxy od mesta Rožňava na obec Betliar, ktorý na križovatke ulíc odbočoval vľavo smerom na Betliarsku Mašu. Po zrážke utrpel motocyklista zranenia, ktorým na mieste podľahol,“ spresnila. Vodič auta, ktorý zranenia pri dopravnej nehode neutrpel, sa podrobil dychovej skúške s negatívnym výsledkom.

PRÁVE TERAZ: Polícia vykonáva domové prehliadky, vo veci je sledovanie novinárov

„To, či motocyklista pred jazdou požil alkohol, prípadne iné návykové látky, určí pitva. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia jednotlivých účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ dodala Ivanová.

Polícia avizuje, že v súvislosti s letnou turistickou sezónou v Košickom kraji vo zvýšenej miere zameria svoju pozornosť aj na dvojkolesových účastníkov cestnej premávky, ktorí patria medzi zraniteľnejších. Pripomína, že za desať rokov pribudlo na slovenských cestách viac ako 133.000 motocyklov.

Danko v prezidentskom paláci. O čom diskutoval s novou prezidentkou Čaputovou? (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info