HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

KOSTLIVEC V SKRINI JANY VAĽOVEJ: Humenné musí pre jej chyby zaplatiť 29 tisíc eur

tasr

Mesto Humenné musí zaplatiť pokuty takmer za 29.000 eur, ktoré dostalo v súvislosti s opravou havárie na streche zimného štadióna a prístavbou materskej školy z roku 2016. Úrad pre verejné obstarávanie zamietol rozklad mesta proti uloženiu pokuty, informuje o tom samospráva na svojom webe.

„S rozhodnutím a názorom prvostupňového správneho orgánu sa stotožnila aj osobitná komisia a jej členovia navrhli druhostupňovému orgánu rozklad účastníka zamietnuť a prvostupňové rozhodnutie potvrdiť,“ uviedlo mesto.

Mesto má na uhradenie pokút lehotu 15 dní, čomu musí predchádzať schválenie rozpočtového opatrenia mestským zastupiteľstvom. Mestskí poslanci ho budú prerokúvať už v stredu 19. júna, ako pre TASR potvrdil sekretariát primátora mesta.

Má vaše dieťa horšie známky? Skúste ho aj pochváliť, radí psychologička

„Prvá pokuta vo výške 22.446,65 eura bola udelená za naplnenie skutkovej podstaty správneho deliktu pri zákazke ‚Oprava havárie strechy — zimný štadión Humenné‘. Druhá pokuta v sume 6442,10 eura bola za rovnaký právny delikt pri zadávaní podlimitnej zákazky pri prístavbe Materskej školy na ulici Osloboditeľov,“ uvádza sa v tlačovej správe s tým, že v oboch prípadoch víťazní uchádzači neboli v čase podpisu zmlúv zapísaní v registri konečných užívateľov výhod, čo bolo vtedy v rozpore so zákonom o verejnom obstarávaní a zákazky im nemali byť pridelené.

Obe pokuty predstavujú maximálnu výšku, akú možno za takéto porušenie zákona udeliť, a to päť percent zo zmluvnej ceny za vykonané práce.

Prvotné rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie, v ktorom boli uložené dve pokuty v sume takmer 29.000 eur, bolo Mestskému úradu v Humennom doručené koncom marca tohto roku.

Opravu strechy realizovala michalovská spoločnosť Uniko približne za 450.000 eur, pričom bola uhradená z vlastných finančných prostriedkov mesta, druhú zas humenská firma TARB-STAV v hodnote necelých 130.000 eur.

Matovič pozval lídrov šiestich opozičných strán na spoločný obed. Sme rodinu nepozval

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info