HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

PRVÝ KONFLIKT: Čaputová odbila provokácie Fica, Ústavný súd vyrieši zajtra

tasr

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa k problematike Ústavného súdu SR vyjadrí až po stretnutí so šéfom parlamentu Andrejom Dankom a premiérom Petrom Pellegrinim. TASR to potvrdili z prezidentskej kancelárie.

„Pani prezidentka sa k téme stretáva v utorok (18. 6.) s predsedom parlamentu a predsedom vlády, a preto sa bude vyjadrovať najskôr po týchto stretnutiach,“ uviedla v stanovisku prezidentská kancelária.

Podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica by mala prezidentka Čaputová vymenovať z doteraz zvolených kandidátov na sudcov ÚS SR troch. „Pokiaľ to neurobí, nemáme dôvod voliť,“ avizoval po pondelkovej Koaličnej rade. Predseda SNS Andrej Danko je za to, aby parlament zvolil ďalších kandidátov na sudcov ÚS SR. Dodal, že nemá problém s tým, aby parlament zvolil ďalších kandidátov na ústavných sudcov, ale v koalícii sú pripravení na rôzne varianty.

Čaputová, Danko a Pellegrini – aký je dôvod ich zajtrajšieho stretnutia?

Prezidentka Čaputová v rozhovore pre TASR avizovala, že bude postupovať podľa Ústavy SR. „Počkám, kým si parlament splní svoju povinnosť a navolí dostatočný počet kandidátov,“ povedala.

Poslanci budú chýbajúcich kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR vyberať na nadchádzajúcej schôdzi parlamentu. Voľba sa má konať vo štvrtok 20. júna. Z celkového počtu 13 sudcov je aktuálne obsadených sedem miest.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info