HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

JE TO TU: Najvyšší súd vytýčil termín zasadnutia v prípade poslanca ĽSNS Stanislava Mizíka

tasr

Najvyšší súd SR vytýčil termín odvolacieho konania v prípade neprávoplatne oslobodeného poslanca ĽSNS Stanislava M. za extrémistické trestné činy. „V trestnej veci obžalovaného Stanislava M. je určený termín verejného zasadnutia na 9. júla,“ informovala v piatok TASR hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Poslanca NR SR Stanislava M. samosudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku na začiatku júla minulého roka oslobodil spod obžaloby. Tej čelil za hanlivý status na sociálnej sieti, ktorý bol podpísaný jeho menom. Podľa sudcu nebolo preukázané, že status napísal poslanec. Prokurátor sa na mieste odvolal, vec sa tak dostala na NS SR.

Prokurátor Stanislava M. obvinil zo zločinov výroby a rozširovania extrémistických materiálov a prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia. Žiadal pre neho trest odňatia slobody v dolnej polovici trestnej sadzby s podmienečným odkladom a uloženie probačného dohľadu.

Tajomná komora pyramídy v Gíze môže ukrývať faraónsky „meteoritový trón“

„S rozhodnutím súdu nesúhlasím. Podľa mňa obžaloba jednoznačne preukázala, že Stanislav M. ‚statusoval‘ toto svoje stanovisko na web. Pokúsili sme sa ochrániť dôstojnosť príslušníkov židovskej komunity na Slovensku, nepodarilo sa to. Podali sme odvolanie,“ reagoval prokurátor, ktorý je presvedčený, že Stanislav M. je ten, kto je autorom, a aj zabezpečil zverejnenie statusu na internete. Súd s poslancom sa začal 24. mája 2018.

NS SR vytýčil na začiatku tohto týždňa termín odvolacieho konania aj s ďalším poslancom Národnej rady SR za ĽSNS Milanom M. Ten je zase neprávoplatne odsúdený za extrémistické trestné činy na peňažitý trest. Termín verejného zasadnutia vo veci Milana M. je vytýčený na 3. septembra.

KRIMI: Ako z akčného filmu. Naháňačka s policajtmi v Bratislave sa skončila streľbou (VIDEO)

Milana M. odsúdil 16. apríla minulého roku ŠTS pracovisko Banská Bystrica na peňažný trest 5000 eur. Ak ho nezaplatí, hrozí mu polročné väzenie. Verdikt nebol právoplatný, odvolal sa voči nemu poslanec a tiež prokurátor, podľa ktorého bol trest nízky.

NS SR zatiaľ nevytýčil termín odvolacieho konania v prípade predsedu ĽSNS Mariana K., ktorý v minulosti rozdal kontroverzné šeky chudobným rodinám.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info