HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Ohľaduplné gesto. DPB vyzýva vodičov, aby cez horúčavy mysleli na seba i cestujúcich

tasr

Dispečing Dopravného podniku Bratislava (DPB) vyzýva vodičov MHD počas horúčav, aby dodržiavali pitný režim a tiež, aby spríjemnili pre cestujúcich prostredie vo vozidlách. Pre TASR to uviedla hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

Vodiči MHD sa majú možnosť občerstviť počas pracovných a bezpečnostných prestávok. „V zmysle vyhlášky ministerstva zdravotníctva a v zmysle kolektívnej zmluvy DPB zabezpečuje počas horúčav nielen vodičom, ale aj ďalším zamestnancom, ktorí pracujú v teréne, napríklad revízorom, robotníkom, dispečerom a ďalším poukážky na pitný režim,“ podotkla hovorkyňa dopravného podniku.

Vysoké teploty zasiahnu veľkú časť územia Slovenska aj vo štvrtok. Na svojej webovej stránke o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal viaceré výstrahy. Meteorológovia očakávajú najväčšie horúčavy v okresoch Pezinok, Senec, Galanta, Šaľa, Komárno, Dunajská Streda, Nové Zámky, Trebišov Michalovce a Sobrance. Maximálna teplota vzduchu tam môže ojedinele dosiahnuť 35 stupňov Celzia.

A vraj „diktát Bruselu“. Slováci dôverujú viac európskym než národným inštitúciám

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ uvádza SHMÚ, ktorý vydal pre tieto okresy výstrahu 2. stupňa s platnosťou od 15.00 do 18.00 h.  Výstraha 1. stupňa v rovnakom čase platí pre Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky, Košický kraj a časti Prešovského a Banskobystrického kraja. Teploty v týchto lokalitách môžu ojedinele vystúpiť na 33 až 34 stupňov Celzia.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info