fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Deti zo slovenského autobusu, ktorý havaroval v Maďarsku, sa vrátili domov

tasr

Deti zo slovenského autobusu, ktorý havaroval v Maďarsku, sa vrátili domov, v ceste do Čiernej hory nepokračovali. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva vnútra SR. Vo štvrtok by mali previezť aj posledného zraneného.

„Deti, ktoré neboli zranené, boli dočasne umiestnené v obci Szerencs a boli im poskytnuté priestory a občerstvenie, pokiaľ nebola zabezpečená náhradná doprava. Náhradný autobus ich previezol do Miškovca, odkiaľ ich spolu s ošetrenými deťmi vzal naspäť domov,“ priblížil rezort vnútra.

TRAGÉDIA: Autobus s deťmi zo Slovenska sa v Maďarsku zrazil s osobným autom

Na Slovensku je podľa informácií Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR aj desať z jedenástich zranených Slovákov. „Jedenásty občan by mal byť s najväčšou pravdepodobnosťou repatriovaný dnes,“ povedal vo štvrtok riaditeľ konzulárneho odboru rezortu diplomacie Martin Bezák s tým, že aktuálne je hospitalizovaný v nemocnici v Miškovci.

Slovenských a maďarské orgány komunikovali podľa jeho slov prevažne cez úrad policajného pridelenca so sídlom v Budapešti, prípadom sa zaoberal aj konzulárny úsek slovenského veľvyslanectva v Budapešti a Generálneho konzulátu SR v Békešskej Čabe.

Rezort vnútra doplnil, že zložky ministerstva ponúkli maďarským záchranným zložkám okamžite pomoc. „Tú však nevyužili vzhľadom na to, že situáciu vyriešili vlastnými silami a prostriedkami,“ doplnilo MV.

V autobuse sa zranilo deväť detí ľahšie a dvaja dospelí, z ktorých jeden sa zranil vážnejšie. Zranených previezli záchranári do župnej nemocnice v Miškovci. Celkovo sa v ňom nachádzalo 35 detí, traja dospelí a dvaja šoféri, autobus smeroval do Čiernej Hory.

Harabin stále neuznáva Čaputovú za prezidentku, zahmlieva aj o svojej politickej budúcnosti

Ľahšie zranenia utrpeli aj dvaja z troch cestujúcich v osobnom aute, medzi nimi bolo aj jedno dieťa.

K nehode došlo v stredu krátko pred 17.00 h na hlavnej ceste 37 v blízkosti mesta Miškovec v Maďarsku. Vodič osobného auta s maďarským občianstvom mal podľa doterajších informácii prejsť do protismeru. Vodič autobusu v snahe vyhnúť sa zrážke zišiel z cesty a prevrátil sa. Na mieste zasahovala maďarská polícia, hasiči a záchranná zdravotná služba, pri zásahu bol použitý aj vrtuľník.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info