HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Usporiadatelia 50. výročia festivalu Woodstock prišli o investora, nakoniec aj o pozemok

tasr

Plány na pripomienku 50. výročia legendárneho hudobného festivalu Woodstock zrejme definitívne padli. Majiteľ pozemku sa v pondelok rozhodol zmluvu o prenájme usporiadateľom zrušiť. Správu uviedla agentúra Reuters. Od projektu už v apríli odstúpila spoločnosť Dentsu Aegis Network, ktorá bola hlavným investorom akcie.

Trojdňový festival sa podľa pôvodných plánov mal konať v dňoch 16. až 18. augusta v areáli závodiska Watkins Glen v americkom štáte New York. Spoločnosť Watkins Glen International oznámila, že licenciu na poskytnutie pozemkov na organizovanie festivalu ruší a akciu organizovať nebude.

Woodstock sa v roku 1969 uskutočnil len približne 240 kilometrov odtiaľ, na pozemku farmy v Bethel. Vtedy sa od 15. do 18. augusta 1969 predstavili pred zhruba 400.000 ľuďmi osobnosti a kapely ako Jimi Hendrix, Janis Joplinová alebo The Who.

KRIMI: Srb v Novom Meste nad Váhom chcel ukradnúť peňaženku. Hrozia mu až dva roky za mrežami

Na novodobom Woodstocku mali vystúpiť dnešné hudobné hviezdy ako rapper Jay-Z, speváčka Miley Cyrus alebo rocková kapela The Killers, ale aj účastníci konania vo veci Woodstocku John Fogerty, kapela Canned Heat či Carlos Santana.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info