HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Slávnemu Bollywoodskemu hercovi hackli účet na Twitteri. Vystrašili takmer 40 miliónov ľudí!

Amitabh Bachchan Bollywood
Amitabh Bachchan

Slávnemu Bollywoodskemu hercovi Amitabhovi Bachchanovi sa nabúrala do súkromného účtu na Twitteri turecká hackerská pro-Pakistánska skupinoa Ayyildiz Tim. Tí z hercovho účtu rozposlali rôzne anti-Indické tweety, ktoré sa dostali k jeho takmer 40 miliónom sledovateľom.

Hackeri v pondelok v noci zmenili Bachchanov profilový obrázok na pakistánskeho premiéra Imrana Khana, sediaceho vedľa vlajky Pakistanu. Taktiež upravili informácie o hercovi a do jeho Bio na Twitteri napísali: „Herec… no aspoň niektorí to stále hovoria! “ nasledované heslom „Love Pakistan“. 

Skupina vyslala celkom tri twíty k 37,4 miliónom Bachchanových sledovateľov, ktoré boli namierené proti Indii alebo proti správam odsudzujúce Pakistan. Hackeri riešili aj „neúctivé správanie Islandu voči tureckým futbalistom“ a taktiež odsúdili Indiu za „nemilosrdné útoky na moslimov“ počas Ramadánu.

Účet bol mal byť rýchlo zablokovaný a následne obnovený po tom, ako bol hacknutý. Hovorca polície v Bombaji povedal, že záležitosť vyšetruje ich policajná kybernetická jednotka, ktorá sa orientuje na boj s počítačovou kriminalitou.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info