HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Obvinenia ruského investigatívneho novinára Golunova sú neplatné.

Golunov
Titulky najväčších Ruských denníkov

Trestuhodný prípad, ktorý bol pravdepodobne vykonštruovaný proti ruskému investigatívnemu novinárovi, už vyvolal masové pouličné protesty a obvinenia polície z porušovania pravidiel. Prípad však dnes zaznamenal nečakaný obrat vo svojom vývoji. Obvinenie proti Ivanovi Golunovovi bolo zrušené z dôvodu nedostatku dôkazov o akomkoľvek protiprávnom konaní, oznámil to pred chvíľou ruský minister vnútra Vladimir Kolokolčev.

Dôkazy zhromaždené proti novinárovi, moskovskou protidrogovou jednotkou, ktorá ho minulý týždeň obvinila z obchodovania s drogami, boli podrobené opätovnému preskúmaniu. “Nové zistenia však ukázali, že predložené dôkazy sú neplatné”, uviedol minister. Dodal, že novinár bude prepustený z domáceho väzenia, ktoré mu nariadil súd v sobotu.

Golunov bol zadržaný vo štvrtok minulý týždeň, pričom policajti tvrdili, že v jeho vlastníctve našli drogy a označili ho za drogového dílera. Novinár obvinenia poprel a povedal, že dôkazy boli podstrčené políciou ako odplata za jeho investigatívnu žurnalistiku o miestnych policajných orgánoch. Prípad v Rusku vyvolal rozsiahle pobúrenie, pričom popredné médiá a verejní činitelia požadovali rýchlu previerku v prípade podozrenia z korupcie polície.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info