Kauza Vadalu a talianskej stopy sa vracia v podozrievaní slovenských policajtov
11 | 06 | 2019 I Peter Králik

V súvislosti s pôsobením Antonina Vadalu na Slovensku polícia eviduje podozrenie z trestného činu. Prípad posunula Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR. TASR to v reakcii na medializované informácie potvrdila Petra Friese z tlačového odboru Ministerstva vnútra SR. 


Odbor kontroly Prezídia Policajného zboru ukončil kontrolu so záverom, že okrem administratívnych pochybení mohlo dôjsť aj k spáchaniu trestného činu,“ povedala v utorok pre TASR hovorkyňa prezídia Denisa Baloghová. Vzhľadom na to bol prípad následne posunutý na Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR, ktorý sa k podrobnostiam, vzhľadom na utajenie nevyjadruje.

Vadala mal pod palcom colníkov v Michalovciach. Polícia o tom vedela už v roku 2013
Taliansky podnikateľ Antonino Vadala mal vo svojej firme v Michalovciach priamo okresnú centrálu colníkov, ktorí mu mali nepriamo pomáhať v pašovaní drog. Čítať ďalej
08 | 06 | 2019 | Roman Suchý


Podľa informácií denníka Sme, ktorý sa odvolával na taliansku verejnoprávnu televíziu, mala policajná pridelenkyňa v Ríme Dáša Macková talianskej antimafiánskej organizácii DIA napísať sériu listov, v ktorých okrem iného informovala organizáciu o tom, že Antonino Vadala mal v rámci obchodovania s mäsom do Turecka, cez Balkán, aj pašovať drogy. Finančná správa denníku potvrdila, že pobočka colného úradu naozaj sídlila v priestoroch Vadalovej firmy.

Kryla polícia roky Vadalu? Všetko nasvedčuje tomu, že o ňom vedela od roku 2013
Rozsiahla kontrola starých spisov a komunikácie s Talianmi našla pochybenia a dokonca aj možný trestný čin. Televízii Markíza to potvrdilo policajné prezídium. Čítať ďalej
05 | 06 | 2019 | Aneta Leitmanová


Situáciu chce na pôde parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť riešiť aj člen výboru Ľubomír Galko (SaS) aj za prítomnosti ministerky vnútra Denisy Sakovej (Smer-SD). „To, že je Vadala zavretý v Taliansku a čelí tam spravodlivosti, neznamená, že by sa policajti nemali pozrieť na možné pochybenia alebo až trestné činy svojich vlastných kolegov,“ povedal Galko.


Blog

Staňte sa blogerom
pre Hlavný denník

Rád píšeš? Môžeš sa realizovať. Tvoje úvahy, názory, glosovania udalostí majú u nás svoje miesto.