HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

INFORMUJEME: Mladí slovenskí umelci sa môžu uchádzať o grant

tasr

Mladí slovenskí umelci sa môžu uchádzať o grant. Financie získajú na priame náklady potrebné na tvorbu aktívnych skupín, ktorých členmi budú študenti tvoriaci v oblastiach audiovizuálna tvorba, film, rozhlas a televízia, divadlo, hudba, výtvarne umenie a literatúra. V tomto roku môžu začínajúci literáti získať aj mentorstvo slovenského autora.

„Podporíme aktívne skupiny zložené z učiteľov, študentov a slobodných umelcov, ktorí sa venujú tvorbe s cieľom vytvoriť dielo a z pozície renomovaných umelcov či pedagógov,“ priblížila manažérka nadácie a sponzoringu projektu Grant Viac umenia Zuzana Böhmerová. Maximálna výška podpory na jeden projekt je 3000 eur.

POČASIE: Od druhej do šiestej si dajte pozor na extrémne teploty na celom Slovensku!

S redigovaním textov pomôžu začínajúcim autorom Ján Púček, Monika Kompaníková, Marta Součková, Daniel Hevier, Eva Borušovičová, Vladimír Balla, Vladimír Janček a Miroslava Vallová. Upozornia ich na chyby či na možnosti, ktoré nevyužili.

Grantový program otvorila Nadácia Tatra banky ôsmykrát. Projekty je možné prihlásiť elektronicky prostredníctvom online formulára najneskôr do 29. septembra.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info