HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Rusko otvorí v Arktíde najväčšie ropné polia na svete. Hovorí sa o miliardách ton produktu!

Arktída
Ilustračný obrázok

Ruská ropná spoločnosť Rosneft uviedla, že začína s rozvojom skupiny ropných polí v arktickej oblasti. Predpokladá sa, že v tejto oblasti ide o jedno z najväčších nevyužitých zásob ropy a zemného plynu na svete.

Podľa predsedu predstavenstva ruskej spoločnosti Rosneft, Igora Sečina, sa predbežné odhady produkcie ropy od roku 2027 budú pohybovať na úrovni až 100 miliónov ton ročne.

„Odhadujeme, že k dispozícii bude až 10 miliárd ton ekvivalentu ropy. Púšťame sa do ich ťažby,“ uviedol Sečin v Petrohrade na Medzinárodnom ekonomickom fóre (SPIEF).

‘Apokalypsa v Dallase:‘ Búrka strhla žeriav, ktorý zabíjal a demoloval všetko naokolo. (VIDEO)

Poznamenal, že celkové zásoby ropy na ropných poliach, ktoré otvorí Rosneft, sa odhadujú až na 2,6 miliardy ton. Arktická skupina ropných polí by sa mala stať hnacím motorom rozvoja celej arktickej zóny, prognózuje Sečin. Dodal tiež, že budúcnosť energie a hospodárstva je spojená s bohatstvom Arktídy.

Sechin povedal, že najsľubnejšie oblasti sa nachádzajú na severe Krasnojarského územia, v blízkosti severnej námornej cesty. Potvrdilo sa, že oblasť disponuje zásobami ropy, ktoré možno považovať za prémiové z hľadiska kvality, prezradil šéf Rosneftu.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info