HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Muž narazil s tankovacím vozidlom do lietadla, mal takmer tri promile

Takmer tri promile alkoholu mal v dychu pracovník letiska v Košiciach, ktorý viedol nákladné tankovacie vozidlo po vybavovacej letiskovej ploche, pričom došlo ku kontaktu s lietadlom pripraveným na odlet. Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová, v lietadle boli cestujúci aj palubný personál. K zraneniam nedošlo.

K udalosti došlo v sobotu (8. 6.) popoludní. „Dychovou skúškou na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu u vodiča tankovacieho vozidla bolo zistených 1,44 mg/l alkoholu, čo je 2,96 promile. Opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu,“ spresnila.

Polícia začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, vyšetrovateľ v súčasnosti vykonáva potrebné úkony smerujúce k vzneseniu obvinenia. „Vodič však svojím nezodpovedným konaním mohol ohroziť život a zdravie ľudí, alebo spôsobiť značnú škodu na majetku pri výkone svojho zamestnania, a za takéto konanie je stanovená trestná sadzba dva až päť rokov,“ dodala Ivanová.

PRÁVE TERAZ: Advokát, ktorý mal doma zbierku nacistických vecí, sa vracia spoza mreží

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info