HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Fínsku hliadku vystrašilo “trojhlavé morské monštrum”. Z hustej hmly sa napokon vynorilo milé prekvapenie

Trojhlavá ruská jachta
Foto: Twitter

Fínska pobrežná hliadka spozorovala neidentifikovateľný objekt, ktorý pripomína „trojhlavé morské monštrum“. K objektu vyslala hliadkový čln, aby v hustej hmle podrobne preskúmala svojrázny cieľ. Nakoniec sa ukázalo, že nejde o morskú obludu.

Príslušníci Fínskej pobrežnej stráže ostali prekvapení, keď sa z hustej hmly vynorilo nezvyčajné plavidlo, ktoré v nedeľu plávalo vodami Fínskeho zálivu. Kvôli zlej viditeľnosti bolo však ťažké identifikovať typ plavidla. K objektu teda vyslali hliadkovací čln, aby zameraný cieľ skontroloval.

Hana Zagorová o Gottovi: „So ženami to naozaj vie!“ A to nie je všetko

Ukázalo sa, že ide o svojráznu ruskú jachtu s veľkým trojhlavým drakom na prove trupu lode. Pobrežná stráž následne o tejto udalosti informovala miestne médiá. Ohromení dôstojníci sa nevedeli vynačudovať z nezvyčajného tvaru jachty a jej fotografie zdieľali na sociálnych sieťach, pričom plavidlo označili za „trojhlavé morské monštrum“.

„Nikdy predtým som sa nestretol s ničím podobným,“ uviedol riaditeľ Pobrežnej stráže Jarmo Hakkinen.

„Pre nás je štandardným postupom posielať hliadkové člny, aby sme identifikovali plavidlá plaviace sa blízko hraníc. Ale tentoraz to našťastie viedlo k tomu zábavnejšiemu prípadu.“

Škriatok Dobby, alebo mimozemšťan? Virálne video desí internet.

Jachta bola zrejme štylizovaná ako stredoveká ruská loď, ktorá mala podobný dizajn ako lode Vikingov. Trojhlaví draci alebo hadi sa tiež často objavujú v ruských ľudových rozprávkach.

Pobrežná stráž neuviedla ďalšie detaily o „morskom monštre“, okrem toho, že jachta bola vyrobená pred tromi rokmi a pravdepodobným cieľom jej plavby bol veľtrh v Nórsku, keďže sedemnásťčlenná posádka bola oblečená v „tradičných kostýmoch“.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info