HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA ZAHRANIČIE

Čínsky Huawei ide nakúpiť ruskú technológiu rozpoznávania tváre

face analytics algorithm
Ilustračný obrázok

Čínsky telekomunikačný gigant Huawei odkúpil práva duševného vlastníctva na systémy rozpoznávania tváre, ktoré navrhol ruský vývojár a výrobca high-tech bezpečnostných technológií – spoločnosť Vokord.

Niektorí zamestnanci Vokordu so sídlom v Moskve budú tiež presunutí do Huawei ako súčasť dohody v hodnote 50 miliónov dolárov. Informáciu priniesol spravodajský portál Vedomosti, ktorý sa odvolal na zdroje blízke tejto dohode.

Ruská dcérska spoločnosť Huawei spolu s Huawei Digital Technologies so sídlom v Hongkongu sa údajne stane vlastníkom práv duševného vlastníctva na patenty spoločnosti Vokord, ktoré sa viažu na technológiu a zariadenia na identifikáciu tvárí. Novo vytvorená firma sa má nazývať Igl Softlab. Ruská pobočka bude údajne vlastniť až 99,99999 % novovzniknutej spoločnosti.

Hana Zagorová o Gottovi: „So ženami to naozaj vie!“ A to nie je všetko

Spoločnosť Vokord bola založená v roku 1999 a navrhuje softvérové a programové riešenia založené na počítačovom videní a inteligentných algoritmoch na spracovanie videa. Spoločnosť sa zameriava na rozpoznávanie tváre, automatické rozpoznávanie poznávacích značiek (ALPR), analýzu videa a rozpoznávanie vzorov, spracovanie videa a vylepšenie videa. Výnosy spoločnosti dosiahli v roku 2017 výšku 113,2 mil. Rubľov (1,75 mil. USD).

Trh pre inteligentné systémy rozpoznávania tvárí sa nedávno stal veľmi atraktívnou oblasťou pre investície, fúzie a prevzatia. Začiatkom tohto roka oznámila londýnska služba na monitorovanie maloobchodného predaja BeMyEye svoje plány na získanie ruského crowdsourcingu a poskytovateľa rozpoznávania obrazu Streetbee. V apríli sa zas ruský štátny podnik Sberbank dohodol na akvizícii 51 % podielu v spoločnosti Speech Technology Center (STC), spoločnosti Gazprombank.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info