PRÁVE TERAZ: Nadal vyhral rekordný 12. titul French Open
09 | 06 | 2019 I Imrich Kovačič

Španielsky antukový kráľ Rafael Nadal obhájil svoje nesporné tenisové prvenstvo, keď porazil rakúskeho Dominika Thiemiho v štyroch setoch, aby si tým na Roland-Garros vybojoval svoj rekordný 12. titul French Open.

Nadal prekonal náruživý odpor svojho súpera vo svojom dominantnom treťom sete. S prehľadom na kurtoch Philippe Chatrier zápas vyhral na sety 6-3, 5-7, 6-1, 6-1.

Ide už o 18. titul z Grand Slamového turnaja na ktorom 33-ročný Nadal zvíťazil. Zaostáva tak len o dve víťazstvá za švajčiarskou legendou Rogerom Federerom, ktorý je držiteľom rekordných 20 víťazstiev.

Nedeľňajšie finále v Paríži, bolo opakovaním minuloročného zápasu. Zatiaľ čo 25-ročnému Thiemimu sa tento krát podarilo získať aspoň jeden set, svojho španielskeho rivala nedokázal poraziť. Nadal vstúpil do tretieho setu s absolútnou dominanciou a výsledok zápasu bol už neodvratný.