fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Kiska hovorí, že keď použil termín mafiánsky štát, nemyslel tým krajinu, ale vládu

Kiska hovorí, že keď použil termín mafiánsky štát, nemyslel tým krajinu, ale vládu. „Nemyslím tým štát, ide o vládu, ktorá dopustila neuveriteľné veci,“ povedal pre Nový Čas. „Úprimne, keď som v inauguračnom prejave hovoril, že treba vrátiť dôveru ľudí v štát, tak som vôbec netušil, čo za obludnosti sa po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vyplavia.“

„Ukázal sa jasný presah mafie na úrad vlády. Ukázalo sa, že každý prípad Mariana Kočnera dostali dvaja vyšetrovatelia, ktorí povedali, že skutok sa nestal. A po tom, keď sa na to prišlo, tak len odišli do civilu. Zistil som, že minister vnútra roky dostával informácie z SIS o tom, že na východe Slovenska pôsobí talianska mafia, a až vražda dvoch mladých ľudí spôsobila, že sme mafiána z východného Slovenska konečne zatkli a poslali do Talianska. Neviete si predstaviť, aké rozhorčenie a sklamanie to vo mne vyvolalo,“ pokračoval prezident.

Juraj Hrabko: Hrobárom Smeru môže byť práve Peter Pellegrini

Kiska pripomína aj únos Vietnamca alebo sledovanie novinárov. „To nie je normálne. Ten ich pocit, že vyhraj voľby a môžeš všetko… Na to neprídete ako obyčajný občan. Zistíte to až vtedy, keď sa tomu ocitnete zoči-voči. A ja môžem povedať len to, že treba robiť všetko pre to, aby sme si túto krajinu zobrali naspäť. Lebo oni majú skutočne pocit, že sú majiteľmi tohto štátu. Chápadlá majú všade.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info