fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rusko úspešne otestovalo novú raketu na „obranu pred Západom“!

Rusko úspešne odštartovalo nový systém pokročilej protiraketovej obrany, ktorý je schopný „odrážať údery Západu“. Informácie priniesol Daily Mirror.

Kremeľ odmietol spresniť, o aký druh rakety ide. Má ísť o smrtiacu protiraketovú strelu PRS-1M, ktorá hrá kľúčovú úlohu v ochrane Moskvy a ďalších strategických zariadení v regióne pred potenciálnym dopadom rakiet.

Na videu zverejnenom ruskými médiami bolo možné sledovať proces prípravy na štart z testovacieho miesta Sary-Sagan v Kazachstane. Ruské ministerstvo obrany potvrdilo, že vypustenie strely bolo úspešné. „Nový systém protiraketovej obrany po sérii testov spoľahlivo potvrdil stanovené vlastnosti a úspešne dokončil úlohu, zasiahol konvenčný cieľ s danou presnosťou,“ uviedol rezort.

Grécko chce diskutovať o vojnových reparáciach s Nemeckom. Ide o stovky miliárd eur

Podľa niektorých informácií je raketaumiestnená na bojovej pozícii ako súčasť vzdušne-kozmických síl a je určená na ochranu pred útokmi zo vzdušného a kozmického priestoru. Nová raketa je vývojom staršej verzie 53T6, ktorá mohla „lietať niekoľkokrát rýchlejšie ako guľka a behom niekoľkých sekúnd získala rýchlosť viac ako 3 km/s, čím je najrýchlejšou raketou na svete“.

Rýchlosť modernizovanej verzie sa blíži ku 4km/s. Nová raketa zároveň zvýšila zónu stretu vo výške a doletu o 150%. Raketu možno tiež osadiť jadrovou hlavicou s kalibrom niekoľkých kiloton.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info