fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Nebol to zrovna „povznášajúci pocit“. Zranená žena rotovala na lane pod vrtuľníkom (VIDEO)

Foto / YouTube

Sedemdesiatročná žena si udrela si hlavu po páde v Piestewa Peak vo Phoenixe, štát Arizona. Vzhľadom k veľkej horúčave a ťažko dostupnému terénu sa záchranári rozhodli, že najlepšou možnosťou záchrany bude letecká doprava vrtuľníkom. Záchranná akcia sa však zvrtla a nastal chaos.

Krátko po vzlete vrtuľníka aj s pacientkou, ktorá bola zavesená na nosidlách pod vrtuľníkom, sa o slovo prihlásil vzdušný vír. Ten bol spôsobený turbulenciou z vrtule a spôsobil totálne nekontrolovateľné otáčanie sa nosidiel aj s pacientkou. Pri poranení hlavy je to asi to posledné, čo pacient potrebuje. Čo sa ďalej dialo si môžete pozrieť nižšie v priloženom videu.

74-year-old woman rescued from Piestewa Peak

WILD HELICOPTER RESCUE: It was a bit of a bumpy ride this morning when firefighters say a 74-year-old woman had to be flown off of Piestewa Peak after she suffered an injury while hiking.STORY: http://bit.ly/2WlfHIg

Zveřejnil(a) FOX 10 Phoenix dne Úterý 4. června 2019

Napriek tomu, že záchranári používali aj ďalšie lano, aby zabránili rotácii, zdravotnícke nosidlá s pacientkou nedokázali zastaviť ihneď. Ešte nejaký čas sa pacientka na podvesnom lane prudko otáčala, pretože sa pretrhlo práve zabezpečovacie lano.

Záchranári boli nakoniec schopní vytiahnuť rotujúci podvozok až k helikoptére, čo záchranárom umožnilo stabilizovať zranenú ženu. Potom mohli potvrdiť, že je v poriadku.

Ďalšie kšefty na obzore? Ministerstvo obrany ide nakúpiť vozidlá za stovky miliónov eur

Počas utorkovej tlačovej konferencie záchranka informovala, že tento fenomén je síce nezvyčajný, ale nie bezprecedentný. “Niekedy sa to stane v kaňone, kde sa silný prúd vzduchu odráža priamo na nás,” povedal hlavný pilot Paul Apolinar. „Nie je to niečo, čo by sa stávalo nejak často, ale niekedy sa to deje. A keď sa tak stane, sme vyškolení, aby sme sa to zvládli.“

Úrady potvrdili, že zranená žena netrpí žiadnymi dôsledkami z nepríjemného točenia sa, teda okrem drobných závratov a nevoľností, ktoré sú pravdepodobne dôsledkom úrazu hlavy.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info