fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Juncker sa sťažuje – má problém s bývaním, nemá vlastné lietadlo!

V nedávnom rozhovore sa odchádzajúci šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker sťažoval, že počas svojej služby nikdy nedostal súkromné ​​bydlisko, takže musel žiť v hotelovej izbe, kde nebolo možné oficiálne prijímať hostí.

Jeho sťažnosti však pripomínajú skôr maniere panovníkov než demokratického politika a vysokého úradníka Európskej únie.

Politik vyjadril rozhorčenie, že na rozdiel od Donalda Trumpa mu neposkytujú súkromné ​​lietadlo, uviedol britský denník The Daily Mail, ktorý píše o Junckerovi ako o „bossovi EÚ“.

Odchádzajúci predseda Európskej komisie priznal, že mu bude chýbať Angela Merkelová. Nemeckú kancelárku, ktorá má tiež v úmysle čoskoro opustiť svoj post, porovnal s „krásnym umeleckým dielom“.

Britský denník zaujalo, že si Junker sťažoval, že rovnako ako predseda Európskej rady Donald Tusk nemá súkromnú rezidenciu. Počas svojej služby preto žil v hotelovej izbe s veľkosťou 50 metrov štvorcových, kde mesačný poplatok predstavoval 3 250 eur.

„Pričom si generálny tajomník NATO žije na panstve a občas nás pozýva, keď si musíme oddýchnuť. A všetci veľvyslanci majú rezidencie, poznám veľa prípadov,“ zdôraznil.

„Najväčším problémom bolo, že som nemohol pozvať nikoho domov. Nemôžem hovoriť s oficiálnymi hosťami, ktorí by sedeli na posteli. Na druhú stranu, vždy som bol pozvaný do ich súkromných rezidencií, „uviedol.

Politik si spomenul, ako počas vyjednávania s americkým prezidentom musel neustále sledovať čas, aby sa neoneskoril na spiatočný let. Trump stále hovoril:“ Vaše lietadlo môže čakať! „Nechápal, že som nemal osobné lietadlo.“

Nepreháňa to? Danko sa koncom júna opäť chystá do Ruska

Publikácia uviedla, že Junker nie je prvýkrát pobúrený absenciou vlastného lietadla. V roku 2014, počas volebnej kampane na post predsedu Európskej komisie, napísal na Twitteri: „Američania majú prezidentské lietadlo. U mňa nie je. Ale stále musím agitovať vo všetkých častiach Európy!“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info