fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Spojené štáty uvalili ďalšie sankcie. Na Kubu dokonca zakázali zájazdy!

Ilustračné foto / Facebook

inisterstvo financií Spojených štátov zakázalo v utorok skupinové vzdelávacie zájazdy na Kubu a zrušilo i povolenie na export súkromných lietadiel a lodí na tento ostrov ležiaci v Karibskom mori. Informovali o tom agentúry AP a AFP.

Ministerstvo oznámilo, že USA už viac nebudú umožňovať skupinové vzdelávacie a kultúrne výlety známe ako „ľudia ľuďom“.

Ako píše AFP, zákazom skupinových zájazdov Američania prídu o jednu z hlavných možností, ako Kubu navštíviť. Využívali ich totiž tisíce Američanov ešte predtým, než v roku 2014 USA obnovili formálne vzťahy s komunistickou vládou na Kube.

Gašpar podal trestné oznámenie na experta strany Spolu a bývalého policajta Diďáka, je v tom aj Bödör

Tento krok týkajúci sa zavedenia nových sankcií USA označili za trest za „destabilizačnú úlohu Kuby na západnej pologuli“ vrátane podpory vlády venezuelského prezidenta Nicolása Madura.

Kuba „v tomto regióne poskytuje komunistickú základňu a podnecovaním nestability, podkopávaním právneho štátu a potlačovaním demokratických procesov podporuje odporcov USA v krajinách, akými sú Venezuela a Nikaragua“, vyhlásil minister financií Steven Mnuchin.

Sankcie sa podľa agentúry AP zrejme nedotknú komerčných letov a povolené budú i naďalej cesty univerzitných študentov, akademikov, novinárov a odborných pracovníkov.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info