fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Júnový termín pojednávania s Marianom Kočnerom a Pavlom Ruskom je zrušený

Fotokoláž: redakcia HD/TASR

Pojednávanie by sa napokon malo začať až 22. júla, keď je proces vytýčený na šesť dní do 31. júla.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) zrušil termín prvého hlavného pojednávania s podnikateľom Marianom Kočnerom a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom v kauze televíznych zmeniek, ktorý bol pôvodne vytýčený na 20. júna. Pojednávanie by sa napokon malo začať až 22. júla, keď je proces vytýčený na šesť dní do 31. júla. TASR o tom v utorok informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Dôvodom zrušenia júnového termínu je kolízia pojednávaní zo strany jedného z obhajcov obžalovaných.
https://www.hlavnydennik.sk/2019/06/03/bol-kocner-za-vznikom-specialnych-prokuratorov-na-cele-so-sufliarskym-co-tvrdi-vypoved-petra-totha/

„Prokurátor ÚŠP podal na ŠTS v Pezinku obžalobu v trestnej veci Mgr. M. K. a spol. Dve osoby sú obvinené z obzvlášť závažného zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov a zo zločinu marenia spravodlivosti. Obžaloba bola pridelená senátu 1T, ktorý po jej preštudovaní rozhodne o ďalšom postupe,“ uviedla v marci pre TASR Kudjáková. Znamená to, že o osude dvojice bude rozhodovať senát v Pezinku a nie pracovisko ŠTS v Banskej Bystrici.

https://www.hlavnydennik.sk/2019/02/07/ciznar-trnka-mi-v-minulosti-prehral-cast-nahravky-f-hatara-z-kauzy-gorila/

„Po podaní obžaloby príslušný senát 1T ŠTS v Pezinku bude musieť ako prvé posúdiť námietky obhajoby proti podanej obžalobe a námietky pre porušenie práv na obhajobu v prípravnom konaní,“ zareagoval vtedy pre TASR obhajca Marek Para.

Marian Kočner je od minulého roka stíhaný v kauze zmeniek väzobne a aktuálne čelí obvineniu v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Zároveň čelí obvineniu z nedovoleného ozbrojovania. Pavol R. čelí zase žalobe na Okresnom súde Bratislava II z prípravy vraždy svojej bývalej spoločníčky Silvii Volzovej. Prvé pojednávanie v tejto veci, spolu s ďalšími troma obžalovanými – bosmi slovenského podsvetia, sa uskutočnilo 23. a 24. mája. Ďalšie pojednávanie vo veci je naplánované na koniec septembra.

https://www.hlavnydennik.sk/2019/01/15/dobroslav-trnka-nepodareny-produkt-oligarchov-medii-a-charakteru-sdku/

Pavol Rusko je na rozdiel od Mariana K. stíhaný na slobode. Rozhodol o tom dva razy, naposledy vo februári tohto roka, Okresný súd Bratislava II a následne aj Krajský súd v Bratislave (KS). Súdy zamietli návrh dozorového prokurátora Krajskej prokuratúry v Bratislave (KP) Michala Šúreka. Pavol R. však musí nosiť elektronický náramok a pravidelne sa dostavovať do bratislavského Justičného paláca k probačnému úradníkovi.

https://www.hlavnydennik.sk/2019/05/03/velvyslanectvo-usa-riesilo-kocnera-trnku-aj-harabina-wikileaks-prinieslo-nove-dokumenty/
Marian Kočner je zase od konca minulého roka v sprísnenej kolúznej väzbe. Rozhodol o tom senát ŠTS, pracovisko Banská Bystrica a následne to potvrdil aj Najvyšší súd SR (NS SR). Marian K. postupne vystriedal väzby v Bratislave, Leopoldove, Banskej Bystrici a napokon zase v Leopoldove.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info