fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Londýnsky starosta Sadiq Khan je „stratený prípad“. Trump pricestoval do Británie

tasr

Americký prezident Donald Trump v sprievode svojej manželky Melanie pricestoval v pondelok na trojdňovú štátnu návštevu Spojeného kráľovstva, počas ktorej absolvuje slávnostnú recepciu v Buckinghamskom paláci a stretne sa s odchádzajúcou premiérkou Theresou Mayovou. Informovala o tom agentúra AFP.

Pred pristátím prezidentského špeciálu Air Force One na letisku Stansted neďaleko Londýna Trump nazval na Twitteri londýnskeho starostu Sadiqa Khana „strateným prípadom“. Reagoval tak na Khanovu kritiku britskej vlády, že rozprestrela červený koberec určený pre štátne návštevy, aby si uctila šéfa Bieleho domu. Trumpa s manželkou Melaniou na letisku privítal britský minister zahraničných vecí Jeremy Hunt.

ŠKANDÁL: Stranu Spolu do eurovolieb financoval vydavateľ denníka SME

V prvý deň sa Trump stretne s členmi britskej kráľovskej rodiny vrátane kráľovnej Alžbety II. a princa Charlesa a absolvuje slávnostnú recepciu v Buckinghamskom paláci. Očakáva sa tiež protest Trumpových odporcov. V utorok má šéf Bieleho domu na programe stretnutie s britskou premiérkou Theresou Mayovou.

Trumpova návšteva prichádza takmer rok po jeho poslednej oficiálnej návšteve monarchie, keď šéf Bieleho domu spolu so svojou manželkou Melaniou strávili s Alžbetou II. na Windsorskom hrade zhruba 45 minút.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info