fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rusko: Pri výbuchoch v továrni na výrobu výbušnín bolo zranených 89 ľudí

Parlamentné listy

Po sobotňajších výbuchoch a požiari v továrni na výrobu výbušnín v ruskom meste Dzeržinsk lekári a zdravotníci ošetrili 89 ľudí. Hospitalizovaných je 16 zranených, pričom stav jedného z nich je podľa lekárov vážny.

S odvolaním sa na úrady Nižnonovgorodskej oblasti o tom v nedeľu informovala agentúra TASS.

K požiaru a následnému výbuchu došlo v sobotu v prevádzke na výrobu výbušnín v meste Dzeržinsk, ktoré leží v Nižnonovgorodskej oblasti ležiacej v centre európskej časti Ruska.

Echo dodalo, že v areáli továrne bolo po sérii výbuchov poškodených päť budov. Tlakovou vlnou po explózii boli vybité sklené výplne na oknách viac ako 200 budov v okolí vrátane škôl. Úrady v nedeľu oznámili, že za pomoci dobrovoľníkov budú škody v školách do pondelka odstránené, takže vyučovanie sa bude konať v obvyklom režime.

Silu výbuchov v sobotu pocítili aj obyvatelia obcí vzdialených od Dzeržinska niekoľko desiatok kilometrov, uviedlo Echo Moskvy.

Pompeo a Kissinger odhalení! Čo robia na tajomnom stretnutí Bilderbergu 2019? (VIDEO)

Ruské médiá informovali, že možnou príčinou série explózií a požiaru mohlo byť nedodržanie technologických postupov a pravidiel bezpečnosti pri výrobe.

Prevádzka, kde došlo k výbuchom, je súčasťou štátneho výskumného ústavu Kristall založeného v 50. rokoch 20. storočia. Špecializuje sa na tvorbu výbušnín a ich komponentov, ako aj bezpečné technológie na ich výrobu, testovanie, prepravu a likvidáciu. V roku 2011 začal pracovať pod kontrolou štátnej korporácie Rostechnologija.

K výbuchu v tomto komplexe došlo aj 4. apríla. Príčinou tejto explózie bolo porušenie bezpečnostných pravidiel pri práci. Na základe výsledkov inšpekcie bol odvolaný generálny riaditeľ továrne. Z funkcie bol uvoľnený k 31. máju.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info