fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Parkovanie pri Bratislavskom hrade bude skoro celkom zakázané!

Vodiči by mali v okolí Bratislavského hradu, ale aj Župného a Hodžovho námestia počítať so spomalenou premávkou. Upozornil na to tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR v súvislosti s Jarným zasadnutím

Parlamentného zhromaždenia NATO. Obmedzenia budú trvať do pondelka (3. 6.).
Podľa slov rezortu by si mali vodiči naplánovať dlhší čas na presun týmito úsekmi, a to najmä v čase presunu delegácií. Výrazné obmedzenia sa však neočakávajú. V okolí Hradu treba počítať aj s obmedzeným parkovaním.

Dohľad nad objektmi, v ktorých sa budú konať rokovania, bude zabezpečovať Úrad pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR. „Dotknutý bude najmä Bratislavský hrad, ktorý bude počas týchto dní pre verejnosť uzavretý,“ priblížil rezort vnútra.

Na Parlamentnom zhromaždení NATO bude cez víkend okolo 650 delegátov z členských a partnerských krajín Severoatlantickej aliancie a ďalších hostí z oblasti Stredomoria, ale napríklad aj Iraku a Afganistanu.

Diskutovať budú predovšetkým o otázkach bezpečnosti a obrany, ale aj o vzťahoch Ruska s NATO, hybridných vojnách či kybernetickej bezpečnosti.

ŠOK PRE MOTORISTOV: Benzín pôjde pravdepodobne skokovo s cenou hore

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info