Pellegrini sa začína vyhraňovať: Musím sa intenzívnejšie venovať aj straníckej politike
31 | 05 | 2019 I Aneta Leitmanová

Premiér Peter Pellegrini a podpredseda strany Smer-SD sa dostal do štádia, keď sa musí intenzívnejšie venovať aj straníckej politike  a vyhraniť voči Ficovi

Vyhlásil to vo videu na sociálnej sieti s tým, že byť predsedom vlády je aj politická, nie len úradnícka funkcia.

My vieme, že je tu veľká skupina ľudí, ktorá nás podporuje a cíti, že práve my chránime jej záujmy. My nemáme 20-percentnú podporu po toľkých rokoch vládnutia len preto, že sa vieme len pekne usmievať v televízii, ale preto, že robíme konkrétne kroky a opatrenia, aby sa ľuďom na Slovensku žilo lepšie,“ skonštatoval Pellegrini.

Berie to ako veľkú zodpovednosť, a preto ak sú interné diskusie v strane, osobne sa zasadí o to, aby si ich vyriešili v jej vnútri. „V Smere budeme určite v najbližších týždňoch diskutovať, ale prioritou číslo jedna budú, rovnako ako doteraz, občania tejto krajiny,“ deklaruje premiér.


Niektorí okresní funkcionári Smeru-SD z Košického kraja žiadajú, aby sa Robert Fico a Robert Kaliňák vzdali funkcií a vyzývajú Pellegriniho na kandidatúru za predsedu strany. Výzvu nespokojní členovia Smeru-SD zaslali predsedníctvu listom.

Sedem krajských predsedov Smeru-SD v reakcii na situáciu vyhlásilo, že strana je jednotná a že budú o jej budúcnosti rozhodovať na riadnom sneme. Iniciátori výzvy žiadajú mimoriadny snem.