fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Maďarsko: Vláda nepodporí na post šéfa EK Webera, ale ani Timmermansa

Maďarská vláda nepodporí v boji o funkciu šéfa Európskej komisie (EK) ani nemeckého stredopravicového kandidáta Manfreda Webera, ani holandského stredoľavicového politika Fransa Timmermansa, vyhlásil v stredu v Budapešti hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács.

Podľa agentúry MTI hovorca v prestávke rokovania kabinetu poznamenal, že Weber v uplynulých mesiacoch viackrát urazil Maďarov, Timmermans zasa v predvolebnej kampani eurovolieb prakticky priebežne klamal v súvislosti s Maďarskom.

Kovács pripomenul, že kandidát Európskej ľudovej strany (EPP) Weber okrem iného povedal, že nechce byť predsedom EK „hlasmi maďarských vládnych strán“, pričom kandidát Strany európskych socialistov (PES) Timmermans podľa hovorcu klamal napríklad v otázkach slobody tlače, situácie právneho štátu či antisemitizmu v Maďarsku.

„Maďarská vláda vie podporiť iba takého kandidáta na post predsedu EK, ktorý spĺňa požiadavky sformulované aj premiérom Viktorom Orbánom, medzi ktorými je úcta k členským krajinám Európskej únie (EÚ), nepoužívanie dvojakého metra, snaha o zastavenie migrácie a ochrana kresťanských koreňov,“ dodal hovorca maďarskej vlády.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info