fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Polícia vykoná rekonštrukciu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Foto: TASR

V obci Veľká Mača (okres Galanta) polícia v utorok večer opätovne vykoná rekonštrukciu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Na rekonštrukcii sa zúčastnia aj právni zástupcovia rodín obetí vraždy Daniel Lipšic a Roman Kvasnica. Informoval o tom portál noviny.sk

Polícia informáciu nekomentovala, odkázala na Úrad špeciálnej prokuratúry. Tá už pred mesiacom avizovala, že nebude k vyšetrovaniu poskytovať podrobnosti. „Rozhodli sme sa v súčasnosti žiadnym spôsobom neposkytovať informácie o stave vyšetrovania alebo ďalších úkonoch. Rovnako tak v tomto štádiu trestného konania nebudeme reagovať ani na otázky jednotlivých médií. Uvedené informácie budú verejnosti poskytnuté v čase a vo forme, ktoré budú v súlade s účelom trestného konania,“ uviedla vtedy hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

Investigatívny novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová boli zavraždení vo februári 2018 v obci Veľká Mača. Dôvodom bola novinárska práca Jána Kuciaka. Z vraždy sú obvinení Tomáš Sz. a Miroslav M. Sprostredkovateľmi vraždy mali byť podľa polície Zoltán A. a Alena Zs. na objednávku Mariana K. Tí sú z vraždy takisto obvinení.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info