fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Čaputová predstavila prvých ľudí z tímu! Sú nimi Leško, Rizman, Strižinec

Zvolená prezidentka SR Zuzana Čaputová si do paláca vezme Mariána Leška ako poradcu pre vnútornú politiku, Juraja Rizmana, ktorý jej bude radiť v otázkach životného prostredia a občianskej spoločnosti a hovorcu jej bude robiť Martin Strižinec. Mená prvých troch ľudí z jej tímu predstavila na sociálnej sieti. Postupne bude predstavovať ďalšie mená pre jej prioritné oblasti vrátane zástupcov a zástupkýň menšín.

„Veľmi si vážim, že moju ponuku na poradcu pre vnútornú politiku prijal Marián Leško, človek, ktorý pozná slovenskú politiku tak dobre ako málokto. Teším sa, že mojím hovorcom sa rozhodol stať Martin Strižinec, moderátor a novinár s bohatými skúsenosťami v mediálnej oblasti. Tretím človekom, ktorého dnes predstavím, je Juraj Rizman, s ktorým máme za sebou dlhoročnú profesionálnu spoluprácu z Via Iuris a som rada, že bude zastrešovať tému životného prostredia a občianskej spoločnosti,“ uviedla Čaputová.

Kandidátom V4 na post predsedu EK by mal byť Maroš Šefčovič

Marián Leško je politický komentátor a novinár, pracoval pre denník Pravda, neskôr pre denník SME, spolupracoval aj s Rádiom Slobodná Európa a doteraz pôsobil v týždenníku TREND. Pripravuje reláciu Sedem a účinkuje v nej. Pracoval v nadácii Zastavme korupciu a je autorom viacerých kníh o slovenskej politike.

Martin Strižinec pôsobil v Rádiu Expres, v televízii TA3 a v RTVS. Moderoval spravodajské a publicistické relácie, takmer päť rokov najsledovanejšiu politickú diskusiu O 5 minút 12. V súčasnosti pôsobí ako doktorand na Katedre žurnalistiky Filozovickej fakulty Univerzity Komenského.

MIMORIADNA SPRÁVA:Na bratislavských súdoch boli nahlásené bomby

Juraj Rizman je slovenský environmentalista a dlhoročný predstaviteľ organizácie Greenpeace v SR. Podieľal sa na viacerých úspešných ochranárskych kampaniach. Je členom Rady vlády SR pre mimovládne neziskové organizácie, poradného orgánu vlády SR pre oblasť rozvoja občianskej spoločnosti na Slovensku.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info