fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Trump: Medzi USA a KĽDR je „veľký rešpekt“

Foto: TASR

Americký prezident Donald Trump v pondelok vyhlásil, že vzťahy medzi Spojenými štátmi a KĽDR sú založené na „veľkom rešpekte“, informovala agentúra AFP. Trump v tejto súvislosti predpovedal „veľa dobrých vecí“ – aj napriek nedávnej sérii severokórejských raketových skúšok.

„Osobne si myslím, že v súvislosti so Severnou Kóreou nastane veľa dobrých vecí – cítim to. Možno mám pravdu, možno sa mýlim, ale mám taký pocit,“ povedal Trump na začiatku bilaterálnych rokovaní s japonským premiérom Šinzóom Abem v Tokiu.

Americký prezident dodal, že vzťahy medzi USA a KĽDR sú založené na veľkom rešpekte.

Poradca prezidenta USA pre národnú bezpečnosť John Bolton v sobotu povedal, že KĽDR nedávnou sériou skúšok rakiet krátkeho doletu porušila rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN.

„Severná Kórea odpálila nejaké malé zbrane, čo vyrušilo niekoľkých mojich ľudí a iných – ale nie mňa,“ napísal v nedeľu na Twitteri Trump. Predstavitelia Severnej Kórey označili v pondelok Boltona v tejto súvislosti za „vojnového štváča“ a „ľudský nepodarok“.

Trump pricestoval na štvordňovú štátnu návštevu Japonska ešte v sobotu. Cieľom jeho cesty je posilňovanie vzťahov s touto východoázijskou krajinou a rozhovory o obchode i o rastúcich hrozbách zo strany Severnej Kórey.

Americký prezident sa v pondelok stal prvým zahraničným lídrom, ktorý sa stretol s novým japonským cisárom Naruhitom.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info