fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Huawei čakajú veľké zmeny. Z Androidu prejde na iný systém už o šesť mesiacov

tasr

Google vraj zaistí podporu pre telefóny Huawei len do polovice augusta.

Jeff Pao cituje expertov z Hong Kongu, ktorí sa domnievajú, že Huawei bude môcť prepnúť z Androidu na vlastný operačný systém Hongmeng. V ekonomike ako je čínska, kde má vláda veľký vplyv, nie je problém takúto zmenu urobiť efektívne. Hongmeng je otvorená platforma.

Zakladateľ a šéf Huaweiu Žen Čeng-fej uviedol, že 90 dní, ktoré Google Huaweiu dal, nehrá rolu, pretože firma je schopná byť sebestačná. Firma má údajne plán B, ktorý zahŕňa vlastné čipy a vlastný operačný systém.

Hongmeng je vraj podobný Androidu a užívatelia sa rýchlo naučia s ním zaobchádzať.

Je však jasné, že Huawei bude krátkodobo poškodený, pretože musí prejsť z Androidu na Hongmeng, z dlhodobého hľadiska však na tom môže zarobiť. Spolieha sa vraj hlavne na lojalitu zákazníkov v rozvojových krajinách, ktoré sú zapojené do projektu „Jeden pás, jeden chodník“.

SaS žiada Čižnára, aby sa pozrel na trest Juraja Hossu, ktorý zabil Filipínca Henryho Acordu

Huawei uvádza, že asi polovica dodávok telefónov smeruje do zahraničia. V Rusku je číslom jedna, dvojkou je Samsung a následne Apple.

Huawei má vo výbave základný Android, ale bez aplikácií Google napr. YouTube a Gmail, či Facebook, ktoré sú v Číne zablokované.

Práve preto majú zákazníci v zahraničí obavy, že už nebudú môcť používať aplikácie Google, na ktoré sú zvyknutí, a namiesto toho sa budú musieť naučiť používať čínske náhrady ako je Wech. Majú obavy z jazyka a geografickej bariéry.

Ak používatelia Hongmeng neprijmú, budú dopady na firmu katastrofálne. Zástupcovia firmy sa domnievajú, že na straty doplatí aj USA, pretože stratí trhový podiel.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info