fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Záborská a Škripek: Matovič má svojich voličov za nič

Igor Matovič voličom odkázal, že mu nejde o riešenie problémov krajiny, ale len o to, aby sa o ňom písalo v novinách. V reakcii na dnešnú tlačovku predsedu hnutia OĽaNO to uviedli lídri Kresťanskej únie Anna Záborská a Branislav Škripek.

„Politik, ktorý podriadi všetko tomu, aby sa o ňom písalo na prvých stránkach novín, je nezodpovedný hazardér. To, čo Igor Matovič predvádza v súvislosti s eurovoľbami, nie je politika, ale cirkus. Odkazuje voličom, že nemá úctu k demokratickým voľbám a svojich voličov nemá za nič. Takáto arogancia politikov ako on je skutočným dôvodom pre nárast podpory fašistov,“ uviedla predsedníčka Kresťanskej únie Anna Záborská.

„Igor Matovič sa znova snaží rozhodovať namiesto voličov. Najprv chcel  odo mňa, aby som súhlasil s volebným podvodom a po získaní mandátu sa ho vzdal v prospech iného kandidáta, teraz skúša nový trik. Týmto konaním diskredituje demokratický systém vládnutia a v skutočnosti posilňuje extrémistov na Slovensku,” pripomenul europoslanec Branislav Škripek.

Voľby do Európskeho parlamentu sa uskutočnia už túto sobotu, 25.5.2019 a budú kľúčové pre ďalšie smerovanie EÚ aj Slovenska. Kresťanská únia je presvedčená, že pre obnovenie dôvery občanov  k politike sú potrebné strany, ktoré sú blízko k občanovi, majú jasné štruktúry a transparentné, zodpovedné a demokratické rozhodovanie.

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info