fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Fico: Smeru možno dobre padne byť v opozícii,voľby ale chceme vyhrať

tasr

Strane Smer-SD možno dobre padne nejaký čas pôsobiť v opozícii, my však ideme vyhrať parlamentné voľby. V nedeľnej diskusnej relácii V politike na TA3 to vyhlásil poslanec Národnej rady SR a líder koaličného Smeru-SD Robert Fico.

Svoju stranu nazýva ako dlhovekú, ktorá si prechádza búrlivým obdobím. V jej vnútri však podľa neho vládne stabilita a o budúcnosť sa preto neobáva.

Fico: Médiá a opozícia šíria nenávisť, prináša to bezpečnostné riziká

Smer-SD bude podľa Fica tento rok oslavovať 20 rokov svojej existencie. „Povedzte mi, kde po 20 rokoch je SDKÚ-DS, HZDS a ďalšie strany, ktoré vznikli a pár rokov svietili a potom sa úplne vytratili. My po 20 rokoch, po tom čo sme vyhrali štvoro parlamentných volieb, máme opäť ambíciu voľby vyhrať,“ povedal. Nechápe, prečo každého v krajine trápi Smer-SD. Strana je podľa neho štandardná, ale tým, že je „dlhoveká“ a prechádza búrlivým obdobím, to prináša aj isté výkyvy. „Raz ste hore, raz ste dole,“ uviedol Fico. Ako podotkol, na Slovensku v súčasnosti vznikajú nové politické strany ako „huby po daždi“. Poukazuje však na neskúsenosť ich lídrov i rozmanitosť týchto politických strán.

Ak fašisti získajú v EP väčšinu, Únia to nevydrží, tvrdí v rozhovore Igor Matovič

Fico deklaruje stabilitu vo vnútri Smeru-SD. Podpredseda strany Robert Kaliňák z politiky neodišiel, podľa Fica aktívne vnútrostranícky pracuje. S premiérom a ďalším podpredsedom Smeru-SD Petrom Pellegrinim hodnotí spoluprácu ako dobrú. „Máme rovnaký jazyk. Neobávam sa o budúcnosť strany,“ podotkol Fico. Vzťahy sú podľa jeho slov stále dobré aj vo vládnej koalícii, kde sa, ako tvrdí, nehádajú nad parlamentnými voľbami, ale diskutujú, aké sociálne opatrenia ešte ľuďom prinesú a ako prerozdelia dobrý hospodársky výsledok.

Zneúctenie kostola? Alojz Hlina (KDH) hrdo propaguje obalenie božieho chrámu do zástavy EÚ. Preplo mu?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info