Osemnásť poslancov podpísalo občiansku petíciu o ochrane života
17 | 05 | 2019 I tasr

Osemnásť poslancov Národnej rady (NR) SR podpísalo občiansku petíciu o ochrane života. Tá žiada zrušenie zákona, ktorý umožňuje zbavenie života nenarodeného dieťaťa počas prvých troch mesiacov tehotenstva bez akéhokoľvek dôvodu a posilnenie ústavnej ochrany práva na život doplnením Ústavy SR o zákaz eutanázie. TASR o tom informoval Martin Dilong z občianskeho združenia Inštitút pre prácu, vzdelávanie a rodinu.


Petíciu podpísali poslanci Eduard Adamčík, Eva Antošová, Juraj Blanár, Elena Červeňáková, Martin Fecko, Soňa Gáborčáková, Ľudovít Goga, Eduard Heger, Marián Kéry, Milan Krajniak, Magdaléna Kuciaňová, Jozef Lukáč, Adriana Pčolinská, Peter Pčolinský, Ján Podmanický, Eva Smolíková, Richard Vašečka a Anna Verešová. Zástupcovia petície tvrdia, že počet poslancov, ktorí podporujú ciele petície, nie je konečný a bude ešte rásť.

"V nasledujúcich mesiacoch plánujeme v spolupráci s dobrovoľníkmi navštíviť viaceré miesta na Slovensku a realizovať zber podpisov od občanov z celého Slovenska. Budeme sa usilovať po celom Slovensku vyzbierať 100.000 platných podpisov od občanov," spresnil Dilong.

Iniciátori petície sú presvedčení, že ochrana života vo všetkých jeho vývojových štádiách by mala byť záležitosťou všetkých, ktorým záleží na lepšej budúcnosti ľudí na Slovensku.