fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Sýria: Štátna televízia hlási 6 obetí povstaleckého útoku na tábor vysídlencov

syria vybuch

Sýrski povstalci vypálili v utorok rakety na tábor pre vysídlené osoby v severozápadnej časti krajiny, pričom zahynulo šesť ľudí vrátane dvoch detí. Uviedla to štátna televízna stanica al-Ichbáríja, ktorej údaje prevzala tlačová agentúra AP.

Terčom povstaleckého útoku bol podľa nej tábor Najrab pod kontrolou sýrskej vlády, ležiaci juhovýchodne od mesta Aleppo. Spravodajca uvedenej stanice v Aleppe informoval, že rakety dopadli na tábor približne v čase súmraku, keď moslimovia počas posvätného mesiaca ramadán prerušujú svoj pôst.

Uvedený tábor poskytuje ubytovanie vysídleným Sýrčanom, ako aj palestínskym utečencom žijúcim v Sýrii.
K útoku na tento tábor došlo podľa AP v čase „nebývalej eskalácie“ v bojoch medzi vládnymi silami a povstalcami, ktorých poslednou základňou je severozápadná časť Sýrie priliehajúca k Aleppu.

Región, v ktorom žijú približne tri milióny ľudí, sa opäť stal narastajúcim terčom útokov zo strany sýrskeho režimu od januára, keď kontrolu nad ním prevzali militanti z hnutia Hajat Tahrír aš-Šám (HTS), niekdajšej sýrskej odnože extrémistickej organizácie al-Káida.

Eskalácia násilia prinútila opustiť svoje domovy tisícky obyvateľov a vyvolala obavy zo zmarenia takmer osem mesiacov trvajúceho prímeria v provincii Idlib.

Mimovládna organizácia Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii uviedla, že sýrske vládne sily podnikli v utorok večer nálety na mesto Džisr aš-Šhughúr v západnej časti provincie Idlib, pričom zahynuli najmenej štyria civilisti a ďalších 15 utrpelo zranenia. Iní aktivisti, na ktorých sa odvoláva tlačová agentúra DPA, označili za terč týchto náletov mestské trhovisko, pričom hovorili až o najmenej šiestich obetiach na životoch.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info