fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

SaS chce, aby MŠVVŠ predkladalo parlamentu správu o stave vzdelávania

Ministerstvo školstva by malo každoročne predkladať Národnej rade SR správu o stave a úrovni vzdelávania v školách a v školských zariadeniach. Predpokladá to novela zákona o štátnej správe v školstve a v školskej samospráve, ktorú predložila Zuzana Zimenová z klubu SaS. Diskusia o návrhu otvorila piaty rokovací deň 45. parlamentnej schôdze.

„NR SR získa cenný podklad na svoju zákonodarnú činnosť,“ podotkla Zimenová s tým, že správa každoročne prináša závažné zistenia, ktorými by sa mali poslanci zaoberať. Doteraz je podľa jej slov zvykom prerokovať túto správu v školskom parlamentom výbore. Hoci to považuje za dobrú tradíciu, problém vidí v tom, že často ide o povrchné formálne prerokovanie. Zimenová je presvedčená, že výročná správa hlavného inšpektora je rovnako dôležitá ako iné správy, ktorými sa parlament zaoberá.

Guaidó prosí armádu USA o nastolenie demokracie vo Venezuele.

Poslanci majú rozhodovať aj o doteraz prerokovaných bodoch. Medzi očakávanými je novela zákona o štátnych symboloch, ktorou chce Most-Híd opraviť nedávno schválený zákon od SNS. Národniari chceli viac chrániť štátne symboly, ale presadili aj spornú zmenu týkajúcu sa spievania a hrania cudzej štátnej hymny. Most-Híd navrhuje obmedzenie vypustiť.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info