fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Lieta v problémoch. Porošenkove zločiny už vyšetruje „zvláštna skupina“

tasr

Na Ukrajine a v zahraničí pôsobí „neformálna skupina ľudí“, ktorej úlohou je postaviť pred súd súčasného prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka a jeho najbližších spolupracovníkov.

Podľa novinárky Svetlany Krjukovej, zástupkyne šéfredaktora webu Strana.ua, sa títo ľudia budú zaoberať „systematickým sledovaním súčasnej mocenskej elity“.

Účelom tejto práce je presvedčiť ukrajinské súdy a vyšetrovacie orgány, aby obvinili Porošenka a jeho najbližších spolupracovníkov, uviedla Krjukova v programe „Opozícia“ na ukrajinskom televíznom kanáli Newson. Skupina má podľa nej dostatočné intelektuálne a finančné zdroje, ktoré priťahujú veľké súkromné ​​detektívne spoločnosti, aby vyšetrovali offshore spoločnosti, nehnuteľnosti a účty Porošenka či jeho zahraničné aktivity.

Podľa Krjukovej je jedna časť tímu na Ukrajine, druhá časť je v zahraničí, a to sú „ľudia s maximálnou efektivitou a neverejnou rozmanitosťou,“ ktorí sa „nestarajú o povesť“. Títo ľudia majú v úmysle vykonať svoje vyšetrovanie bez ohľadu na ukrajinský systém spravodlivosti a rozhodnutie zvoleného prezidenta Želenského.

Pompeo kritizoval “agresívne správanie” Číny a Ruska v oblasti Arktídy

Ukrajinské médiá obvinili Porošenka už predtým, a to z vraždy svojho staršieho brata Michaila. Podľa moldavského politika Renata Usatiieho, od roku 1996 do roku 2004 sa súčasný ukrajinský prezident angažoval v privlastňovaní si akcií veľkých podnikov v susednej republike.

Michail s ním spolupracoval, ale v roku 1997 nečakane zomrel za nejasných okolností. Podľa jednej verzie zomrel pri autonehode, podľa druhej sa utopil. Renato Usatij dokonca ukázal kópiu rozhodnutia prokuratúry, ktorá potvrdzuje účasť súčasného prezidenta Ukrajiny na vzniku mnohých organizovaných zločineckých skupín a na organizácii vraždy Michaila Porošenka.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info