HLAVNÝ DENNÍK
tasr
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Trump pohrozil Kube tvrdými sankciami, ak nestiahne vojakov z Venezuely

Americký prezident Donald Trump obvinil v pondelok večer Kubu z toho, že vo Venezuele vedie vojenské operácie na podporu tamojšieho prezidenta Nicolása Madura a pohrozil jej množstvom tvrdých sankcií v prípade, že sa z Venezuely nestiahne. Píše o tom agentúra DPA.

„Ak kubánski vojaci a milície okamžite neprestanú s vojenskými a ďalšími operáciami s cieľom spôsobovať smrť a ničenie venezuelskej ústavy, na Kubu bude uvalené úplné a kompletné embargo spoločne so sankciami najvyššej úrovne,“ napísal na Twitteri a svoj príspevok zakončil vyjadrením nádeje, že „všetci kubánski vojaci sa okamžite a v pokoji“ vrátia na Kubu.

Venezuelský opozičný líder Juan Guaidó vyzval v utorok na vojenské povstanie. Tamojší minister obrany Vladimir Padrino neskôr oznámil, že pokus o prevrat „priemernej závažnosti“ potlačili.

Agentúra AFP ešte pred tým informovala, že venezuelské bezpečnostné sily v utorok do demonštrantov pred leteckou základňou La Carlota – kde Guaidó vyzval na vojenské povstanie – narážali obrnenými vozidlami.

Washington už dlhšie obviňuje Kubu z toho, že na území Venezuely rozmiestnila svojich vojakov, čo však Havana popiera.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info