fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Kim sa s Putinom stretne vo štvrtok vo Vladivostoku

Severokórejský vodca Kim Čong-un sa s ruským prezidentom Vladimirom Putinom stretne 25. apríla na ruskom Ďalekom východe. Potvrdil to v utorok Kremeľ po tom, ako Kimovu cestu avizovali ruské a severokórejské médiá.

Putinov poradca pre zahraničnú politiku Jurij Ušakov podľa agentúry AFP uviedol, že vôbec prvé stretnutie týchto politikov sa uskutoční v meste Vladivostok ležiacom v blízkosti hraníc s Čínou a Severnou Kóreou.

„Bude zamerané na politické a diplomatické riešenie jadrového problému na Kórejskom polostrove,“ povedal Ušakov na brífingu s tým, že „Rusko chce vo všetkých smeroch pomôcť upevniť pozitívne trendy“.

Vodca KĽDR bude pravdepodobne do Vladivostoku cestovať svojím špeciálnym vlakom cez Čínu — rovnako, ako keď sa vo februári tohto roku vo vietnamskej metropole Hanoj stretol s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

Putin sa s Kimom stretne na ceste na medzinárodné fórum o čínskej iniciatíve tzv. Novej hodvábnej cesty, ktoré sa bude konať 26.-27. apríla v čínskej metropole Peking.

Vrcholní predstavitelia Ruska a KĽDR sa zatiaľ stretli v roku 2011. Rusko vtedy navštívil Kimov zosnulý otec, predošlý severokórejský líder Kim Čong-il, pričom sa stretol s vtedajším ruským prezidentom Dmitrijom Medvedevom.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info