fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
KOMENTÁRE

Komentár Petra Sokola: Indoktrinácia progresívnych liberálov, pozeráme sa na totalitu 2.0?

Sektárske praktiky Progresívneho Slovenska masívne podporované médiami nám dávajú podnet na zamyslenie o výsledkoch takejto agresívnej indoktrinácie spoločnosti. Dlhodobo vytváraný príbeh o zlej a arogantnej štátnej moci a o časti Slovenska, ktorá je slušná a chce zmenu priniesli želaný efekt. Zuzana Čaputová, ale i Matúš Vallo sú toho jasnými dôkazmi. V dômyselnej kampani Zuzany Čaputovej stačilo zahrať tú najprimitívnejšiu pesničku o boji dobra so zlom a Slovensko sa zrazu ocitlo na vlne eufórie, že toľko vytúžený blahobyt a zmena sú tu.

Keď však niekto uverí, že bojuje proti zlu, dokáže prekročiť hranice slušnosti, či správať sa agresívne. Veď predsa bojuje so zlom a to je neľudské. Tu sa dostávame k samej podstate akejkoľvek propagandy. Vytvoriť obraz „my“ vs. „oni“, „dobrí“ vs. „zlí“. Keď si dnes otvoríte sociálne siete, tak zistíte, že tento obraz je už dávno realitou a značne poháňaný orwellovskou rétorikou lídra v boji so zlom. Orwellovskou preto, lebo v jednej vete kandidátka vyhlási „vojnu zlu“, no v tej iste vete zároveň povie, že chce spájať a zakončí ju frázou o polarite spoločnosti, kde sa delíme na dobrých a zlých. Takáto rétorika v spojení s médiami, ktoré sa neštítia dať foto Zuzany Čaputovú na svoju obálku s nadpisom „Nádej“ a vôbec sa nesnažiacich skrývať svoju zaujatosť, pripomína totalitný režim.

Každá správa týkajúca sa spornej minulosti kandidátky je považovaná za hoax, nehľadiac na kredibilitu médií, sú nositelia týchto správ konšpirátori a označení za nepriateľov „dobra“. V boji so „zlom“ sú fanatizované masy, ľudia agresívne reagujú na akýkoľvek negatívny podnet smerom k #ichprezidentke a napätie v spoločnosti sa v dôsledku brutálnej nátlakovej kampane stupňuje. Samotná strana sa neštíti priznať fakt, že cieli na mladšie ročníky a teda najzraniteľnejšie a najľahšie manipulovateľné skupiny spoločnosti. Výsledkom sú sfanatizovaní gymnazisti vyhrážajúci sa strieľaním do konzervatívne zmýšľajúcich občanov našej krajiny. Faktom ostáva, že mnoho z tých ľudí ani len netuší ako veľmi sú manipulovaní. Preto je na mieste obava, že sa jedná o tvrdšiu manipuláciu verejnosti v totalitnom režime. Ľudia vtedy z veľkej časti propagandu brali s rezervou, dnes jej však absolútne veria a v jej mene strácajú zábrany. Je preto načase sa zamyslieť nad tým, či je naozaj pozitívnou zmenou sektárska straníckosť fanatizujúca spoločnosť sprevádzaná propagandou tvrdšou ako pred 89tym.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info