fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Marián Tkáč, predstaviteľ petičného výboru „Harabin na hrad“ podal dva podnety na Štátnu volebnú komisiu

Už počas volebnej kampane volebný tím sudcu Najvyššieho súdu Štefana Harabina, kandidujúceho na najvyšší ústavný post v štáte, vyjadril obavy z možného falšovania prezidentských volieb.

„Rozhodli sme sa preto vykonať paralelné sčítanie pri prvom kole prezidentských volieb dôveryhodným a nenapadnuteľným spôsobom. Obsadili sme všetky okresné volebné komisie a veľký počet okrskových volebných komisií. V niektorých okresoch sa nám to podarilo na sto percent.“, tvrdil Marián Tkáč v rozhovore pre portál napalete.sk.

Ako predstaviteľ petičného výboru Harabin na hrad podal dva podnety na Štátnu volebnú komisiu.

Prvý 15. marca  na porušenie volebného moratória zo strany TV Noe, ktorá 14. marca 2019 odvysielala rozhovor Hríba s Haulíkom na volebnú tému s jasným nadržiavaním liberálnej kandidátke. Tento rozhovor je zavesený aj dnes na internete.

Druhý 16. marca – aktuálne dnes na denník SME. Ten na prvej strane ako vzor chybný hlasovací lístok (Harabin s číslom 5).

MIMORIADNA SPRÁVA: SME v tlačenej verzii manipulatívne uverejnilo nepravý hlasovací lístok

Marián Tkáč žiada ako predstaviteľ Petičného výboru Harabin na hrad Štátnu volebnú komisiu o preskúmanie a vyvodenie dôsledkov v prípade oboch podnetov.

René Skalný: Keď konšpiruje denník SME, volá sa to seriózna žurnalistika

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info