fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

Komentár Slavěny Vorobelovej: Kiska a Lajčák už roky vyjadrujú radosť, že suverenita už nie je dôležitá

Niekoľko dní pred hlasovaním o prezidentovi Slovenska si zašiel premiér Pellegrini do europarlamentu pre zopár zaúch. Že kritici Slovenska potvrdili všetky dôvody pre tzv. „euroskepticizmus“ je jasné.

Arogancia, neznalosť, bohorovnosť. Najmä preto budú v európskom parlamente iní, ktorých oni nazývajú extrémistami. Pellegrini opäť hovoril o našom proeurópskom smerovaní. My, pritom, nikam nesmerujeme, my v EÚ i v NATO sme. A do všetkého chceme hovoriť ako členská krajina a jej občania.

Práve floskula o smerovaní Slovenska je jedným z nástrojov spochybňovania našej schopnosti plnoprávne sa na medzinárodných veciach zúčastňovať. A iná, podstatná vec je tá dohoda s USA.

Národná koalícia nie je proti rokovaniu s USA – spojencom – o obrannej zmluve. Ide o text zmluvy. My uznávame, že rokovať sa musí diskrétne. No nie tajne.

Kiska a Lajčák už roky vyjadrujú radosť, že vraj suverenita už nie je dôležitá. Iný pud riadi Galka, Kisku i veľvyslanca USA: že môžeme niečo dostať „zadarmo“, „v akcii“. Lacno ako Kiska pozemky. Tak prečo nie?

Opakujeme, Národná koalícia je za dohody s USA, ich obsah však musí byť jasne výhodný pre obe strany. A naozaj nás nezaujímajú výhovorky ministerstva zahraničných vecí, drobné podfuky, táranie.

Na čele krajiny potrebujeme človeka, ktorý síce nebude „raňajkovať s Markízou“, no budeme mu veriť. A takých potrebujeme aj vo vláde. J. Paška zo SNS teraz koná správne. Len čo robí Dankov štátny tajomník na ministerstve zahraničia? Národnej koalícii sa takéto veci stávať nebudú!“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info